magdireceptek

Édesítés datolyával

A fotót én készítettem, ezért nem a legszebb….de a lényeg látható. 
Finom reggeli csemege – cukor nélkül, datolyával édesítve.

Hozzávalók:

15 dkg barna rizs
kukoricatej
5 dkg datolya
5 dkg jumbo mazsola
1 konzerv őszibarack
1/2 citrom héja
kevés vaníliapor

Elkészítés:

A barna rizst  előbb zsiradék nélküli edényben megpirítjuk, majd kukoricatejjel felöntve megfőzzük. A datolyákat kimagvaljuk, és kevés vízzel együtt összeturmixoljuk. Ezt hozzáöntjük a kifőtt rizshez- így természetesen édesítjük az ételünket. A citromhéj és a vanília hozzáadása után még a rizst is turmixoljuk. Hozzákeverjük a felaprított barackot.

Ezeket olvastad már?

4. heti menü

vega_pokemontrainer4000

Bocsánat, kicsit csúszva írom a menüt, de ami késik, nem múlik 🙂 de jó hír, hogy itt a tavasz 🙂 ...

Mandulatej

vega_pokemontrainer4000

Egy kis karobbal Ma a házi müzlihez mandulatejet készítettem. Forrásban levő vízbe szórtam egy zacskó (200 gr) mandulát, kb. 1...