magdireceptek

Zöldbab fasírt

Kaptunk ismét egy nagy adag zöldbabot, már a mélyhűtőnk is tele van vele, aminek nagyon örülünk, hiszen szeretjük. Ma azonban nem szerettem volna ismét főzeléket készíteni (inkább tökfőzelék készült, mert az is volt még „hazai”), így fasírtot gyártottam belőle. Hm, nagyon eteti magát, finom. Érdemes kipróbálni, akár többször is 🙂

Hozzávalók:

50 dkg zöldbab
3 ek. lenmagpehely
3 szelet tk./rozs kenyér
1 csokor friss petrezselyem
3-4 tk. só (ízlés szerint csökkenthető/növelhető az adag)
2-3 tk. őrölt köménymag
1 fej vöröshagyma
3-4 gerezd fokhagyma
3-4 ek. 100 % extra szűz olívaolaj

Elkészítés:

A zöldbabot megmossuk, és apró darabokra vágjuk, majd forrásba lévő vízbe dobjuk és roppanósra pároljuk. A hagymát szintén felvágjuk és olaj + víz keverékén megpároljuk. A kenyereket beáztatjuk, majd egy tálba kinyomkodjuk. Hozzáadjuk a megpárolódott hagymát, leszűrt zöldbabot, a köménymagot, felaprított petrezselymet, az apróra vágott fokhagymát, és a lenmagpelyhet. Mindezt összedolgozzuk és olajjal kikent tepsibe téve kisütjük (160 fokon, egyszer forgatjuk, kb. 30 perc a teljes sütési idő).  

Ezeket olvastad már?

Szedres nudli mandulatejszínnel

vega_pokemontrainer4000

Fannink mindene a „heder”, azaz szeder. A piacon minden héten többször is veszünk 1-1 dobozzal, és mivel a kis kulacsa...

Köleskőrözött

vega_pokemontrainer4000

Az elmúlt napokban „befigyelt” egy kis „gyermekágyi láz”, de most már kezdek jobban lenni, hoztam is egy receptet. Fanni szépen...