magdireceptek

Sütőtökpástétom

Kaptunk ismét finom sütőtököt. Fogok készíteni majd töltött, rántott sütőtököt, ill.sütőtökös süteményt is. Ma egyelőre pástétom készült belőle, mert erre volt szükség (ebédre brassóit és szójajoghurtos céklasalátát készítettem, ezekről nem készült fotó).
A pástétom -hasonló, mert most  jelenlegi igények szerint változtattam rajta:) – receptje elolvasható A tél ízei szakácskönyvben is. A fotó is onnan (azaz férjemtől:) származik. 
Hozzávalók:
1/4 sütőtök, megsütve, 
1 lilahagyma, 
1 marék tökmag, összetörve, 
só,
kókuszolaj,
1/4 füstölt tofu.
Megsütöttem a felszeletelt tököt, majd meghámoztam, és összetörtem. A füstölt tofut is hozzátörtem, illetve belekevertem az összetört és száraz serpenyőben megpirított tökmagot. Belekevertem a kókuszolajat, hagymát, sót. 

Ezeket olvastad már?

Bazsalikomos brokkolikrémleves

Magdi

Volt a mélyhűtőnkben több karfiol (még nyáron akciós karfiolt blansírozva betáraztam a mélyhűtőbe) és gondoltam, hogy most levest készítek belőle....

Zöldségekkel töltött szamósza

Magdi

Finom vendégváró csemege, próbáljátok ki, nem fogtok csalódni. Hozzávalók: A tésztához: 50 dkg liszt (lehet fele-fele teljes őrlésű-finomliszt) 4 ek....