magdireceptek

Két hét kényszerpihenő és töltött zeller

Sajnos 1,5 hétig betegszabadságon voltam, feküdnöm kellett. Főzni sem főzhettem. Pár napja már talpon vagyok, és készítettem is ételeket, ill. csomó ötlet van a fejemben is. A mait tudom elsőként bemutatni: Töltött zellert készítettem.

Hozzávalók:

8 db zeller
2 bögre víz
1 bögre barnarizs
olaj, só, majoranna,
2 db vöröshagymával
gabonakolbász
1 marék darált dió
1 csokor petrezselyem
Joya főzőtejszín

Elkészítés:

A zellereket meghámozom és egészben megfőzöm. A zeller főzővízében főztem meg a rizst. A rizshez kevertem a gabonakolbászt, petrezselymet, fűszereket, darált diót és a vízen megpárolt hagymát. A zellerek tetejét levágtam, kivájtam a belsejüket és megtöltöttem a masszával. Joya-val meglocsoltam a tetejüket, és összesütöttem a zellereket, olajjal kikent tepsiben. Nagyon pikáns, finom ebéd. 🙂 A zellerbelsőkből pedig pástétom lett. 

Ezeket olvastad már?

Ajváros-padlizsános sült penne

vega_pokemontrainer4000

Könnyű és finyári ebéd. Hozzávalók: Ajvárhoz:1 kg vegyes színű paprika (benne „kötelezően: 2-2 piros kaliforniai és kápia is)2 közepes vöröshagyma2...

Vegán biscotti

vega_pokemontrainer4000

Hmmmm, ehhez csak ennyit fűznék hozzá… 🙂Régebben készült még, csak most van időm feltölteni. Hozzávalók:1 csésze finomliszt0,5 csésze zabpehelyliszt1,5 csésze...