magdireceptek

Gerslikása kókusszal és aszalt szilvával

Gersli vagy árpa
Az árpát vagy gerslit nemrég szerettük meg. Az egyik legjobb gabona, gazdag B1, B3,  B6 vitaminokban, vasban, cinkben, magnéziumban  és foszforban. Nemhiába volt régen a gladiátorok napi eledele egy marék árpakása. Érdekes, hogy Magyarországon elég drága, és kevésbé közismert. Ausztriába, Romániában is mindennapi eledel. Mi Romániában szoktuk beszerezni, nagyon olcsón (a magyar árnap kb. a harmadáért). 
Előző este be kell áztatni, mert nagyon lassan puhul.  Ma egyszerűen kb. fél óra alatt kókuszos, kukoricatejes, mézes vízben megfőztem. A végén adtam hozzá az aszalt szilvát. És került a tetejére málna is 🙂 Mivel gabona, ezt is érdemes csonthéjassal fogyasztani, hogy teljes értékű legyen.  

Ezeket olvastad már?

Vegán pásztorpite

vega_pokemontrainer4000

Nagyon finom egytálétel, ajánlom mindenkinek. És jó hír: lehetetlen elrontani 🙂  Hozzávalók: 50 dkg burgonya1 ek. kókuszolaj 1 dl szójatejszín1 csokor...

Édes otthoni íz :-)

vega_pokemontrainer4000

A krumplileves gyermekkori kedves emlékem, most vegán módon készítettem el.  Hozzávalók: 3 nagyobb krumpli1 fej vöröshagyma3 dl kukoricatej2 ek. liszt1...