magdireceptek

Birsalmás-mákos papucs

Itt van egy újabb idénygyümölcs, a birsalma. 🙂 Nagyon szeretjük! Így tegnap este készült is sütemény belőle.

A tészta élesztős lett volna, de sajnos amikor mindent összekészítettem, láttam, hogy éppen nincsen élesztő itthon. 🙁 Így helyette a mélyhűtőből vettem ki tk. leveles tésztát (ennek a kiváltásán dolgozom már, vaj helyett kókuszolaj szerepel a terveim között, még nem volt időm kísérletezni).

Szóval amíg kiolvadt a tészta, mákot daráltam, majd kukoricatejjel és barna cukorral, citromhéjjal sűrűre főztem. Közben birsalmát szeleteltem (héjastul!). A tésztát kinyújtottam, majd kis kockákat vágtam belőle, a kockák közepére tettem alulra birsalmát, majd a mákos masszából, ill. és két részről felhajtottam a tésztát. Olaj, méz és és kurkuma keverékével kentem meg, a sütik két végeire is tettem birsalmát. Kb.20 perc alatt közepes lángon sült ki. 

(Sajnos adagokat most sem mértem, bocsánat)

Ezeket olvastad már?

Padlizsánkrém

Magdi

Nagyon szeretjük a padlizsánt, akár raguban, akár rántva, fokhagymával összesütve, vagy fasírtként feldolgozva, rakott ételekbe téve. De pástétomként is nagy...

Karobos-datolyaszirupos holdacska

vega_pokemontrainer4000

Finom csemege az egyre hűvösebb napokra. Hozzávalók: 1 csésze (2,5 dl) tönkölypehely2 csésze teljes kiőrlésűliszt½ csésze 4 szűz olaj mix½...