magdireceptek

Áfonyás limonádé

Kaptunk Erdélyből csupán vízben eltett áfonyát. Azaz le lett szedve az erdőben a gyümölcs, és egy literes üvegben fel lett öntve vízzel. 
Hűtőben kell tárolni. Rendkívül finom, és nagyon jó immunerősítő. Szóval nagyon megörültünk neki. 

Azóta ezt esszük a müzlibe, kásák mellé, de ma meg is ittuk.:-) 

Limonádét készítettem (citrom+méz+víz hozzáadásával), majd ebbe öntöttem abból a vízből, amelyben jól kiázott az áfonya,ill. a gyümölcsből is turmixoltam bele.
A végén citromfűvel dúsítottuk. 

Tudom, nem mindenki rendelkezik áfonyával, de végülis bármilyen gyümölcs nagyon jól harmonizál a citrommal. Valamelyik nap szederrel ittuk.

Ezeket olvastad már?

Házi zabos-magvas „kenyérkeksz”

vega_pokemontrainer4000

Néha jól esik kenyér helyett az alábbi teljes értékű „kenyérkeksz”, amelyről Punkánál olvastam, még régebben: Hozzávalók: 0,5 dl szezámmag0,5 dl...

Diós-mákos „vargabéles-utánzat”

vega_pokemontrainer4000

Nagyon finom téli reggeli az alábbi: Hozzávalók: 1 csomag cérnametélt1 natúr tofu1/2 pohár ALPRO szójajoghurt1 tál mák1 tál diószederlekvárcitromhéj—tejszínhab Elkészítés:...