magdireceptek

Palóc főzelék :-)

Nagyon szeretjük a palóclevest: jó sok répával, krumplival, zöldbabbal és kaporral, kevés gabonakolbásszal. Így arra gondoltam, mi lenne, ha most főzelékként ennénk hasonlót. Így született meg az ötlet.

Hozzávalók:

1 kg zöldbab (még házi, a mélyhűtőnkből)
2 közepes krumpli
1 fej hagyma
pirospaprika, só, kapor, köménymag
3 ek. liszt
1/2 natúr tofu
2 ek. olaj 
kevés gabonakolbász

Elkészítés:

A hagymát kevés vízen megpároljuk. Majd rátesszük a zöldbabot és a meghámozott, kockákra vágott krumplit. Sóval és köménymaggal ízesítjük, és puhulásig főzzük. Eközben a tofut kevés vízzel összeturmixoljuk, meglocsoljuk olajjal, és belekeverjük a lisztet. A főzelékalaphoz hozzáadjuk a gabonakolbászt, pirospaprikát, kaprot és a tofus habarást. Összefőzzük, és lezárjuk.

Ezeket olvastad már?

Brokkolis-tofus penne

vega_pokemontrainer4000

Gyors, finom, egyszerű. Kell ennél több? Az ételhez egy újfajta szójadresszinget használtam, nagyon finom!  Hozzávalók: 1/2 kg durum penne tészta...

Padlizsántorony

vega_pokemontrainer4000

Ma átjöttek hozzánk nővéremék, és mivel férje gluténérzékeny, így neki a rántott padlizsán helyett alternatív ételt készítettem. 🙂 Ezt el...