magdireceptek

Mandulatej

Egy kis karobbal
Ma a házi müzlihez mandulatejet készítettem. Forrásban levő vízbe szórtam egy zacskó (200 gr) mandulát, kb. 1 percig, utána könnyedén lehúztam a héját. 
Ezt követően egy magas falú műanyag edénybe tettem, egy kis forralt víz került rá, ill. kevés vanília és méz és pici kókusz, majd botmixerrel turmixoltam, úgy, hogy fokozatosan adtam hozzá a többi vizet is (összesen kb. 1 liter víz ment bele). A végén még egy kis méz került hozzá, majd egy harisnyanadrágon leszűrtem :).
Finom magában, vagy karobbal fogyasztva, de süteménybe, palacsintába, gyümölcslevesbe, pudingba is nagyon jó. 

Ezeket olvastad már?

Rántott szelet és borsós köles

vega_pokemontrainer4000

Ez volt a mai ebédünk. Nagyon-nagyon finom, a paradicsomsaláta már nem fért fel a képre, azzal teljes 🙂  Hozzávalók: 8...

Lecsós szójacsík, sárga paradicsommal

vega_pokemontrainer4000

Ismét a kertből főztem. 🙂 Hozzávalók: 1 nagy fej vöröshagyma2 nagyobb kápia paprika2 nagyobb sárga húsú kápia2 nagyobb tv paprika1...