magdireceptek

Zakuszka hasznosítása – arra az időre, ha kevés az időnk

Nem valami szép, de finom 🙂

Nálunk ez a horror napi menü 🙂 Mármint nem halloween-re vagy ilyesmire kell gondolni, csak azokra a napokra, amikor „horror sok munka” van, és örülök, ha élek 🙂
Szóval ilyenkor egy db füstölt tofut felkockázok, és olaj nélküli serpenyőben megpirítok, a végén teszek hozzá szezámmagot is (egy jó nagy marékkal), azt is megpirítom.
Mehet hozzá felkockázott aszalt paradicsom is, és végül az egészre ráöntök egy nagy üveg zakuszkát, pár csepp olívaolajat. Majd a kifőtt tésztát (ennyi mennyiséghez fél kg, és akkor a vacsoránk is letudva:) beleforgatom.
Valamikor kukorica is kerül bele. Mindig rengeteg friss salátával esszük.
Ma nem tettem bele kukoricát, mert pritaminpaprika-kukorica-paradicsom-lilahagyma-nyers karfiol salátát ettünk hozzá, így abban volt a kukorica:). (A saláta alapanyagait összevágjuk, majd sózzuk, és olívaolajjal meglocsoljuk)

Kb. 15 perc alatt elkészül, laktató és szerintünk nagyon finom is:) 

Ezeket olvastad már?

Vegán mentás eperturmix

vega_pokemontrainer4000

Nagyon frissítő a nyári napokban egy ilyen turmix-szal indítani a napot. 🙂 Hozzávalók: 1/2 kg eper1/2 l kukoricatej1/2 vanília kikapart...

Lasagne-palacsinta

vega_pokemontrainer4000

Ilyen lett a végeredmény, recept kicsit lejjebb…:) Tegnap este vegán zabpehelylisztes palacsintát sütöttem, mert szomszédunknak nagyon jól sikerült a hegedű...