magdireceptek

Szezámmagos-babos-répás tészta

Ma több napos szabadságra indulunk – férjem szüleinek segítünk a mezőgazdasági munkálatokban, Békés megyében. Több ezer tő paprika ültetés, dinnyeoltás vár ránk. 🙂 Így a korai (dél körüli) utazás előtt a sok elintézni való mellett csak egy gyors ebédre futotta. Tésztát főztem, közben egy hagymát megpároltam vízen, reszeltem bele két sárgarépát és egy kis pritaminpaprikát, majd ezek megpuhulása után házilag eltett babkrémet (turmixolt lecsó és bab, erről majd később:). Mellette egy serpenyőben olaj nélkül megpirítottam a szezámmagot, kinyitottam egy Kidney babkonzervet. És a hagymás-répás-paprikás babkrémbe öntöttem a babot és a szezámmagot is. Fogyasztás előtt kerül a tésztára a „szósz”.

Ezeket olvastad már?

Szlovén paprikakrém

vega_pokemontrainer4000

Ezzel (ill. ehhez hasonló) a pástétommal Szlovéniában találkoztunk és teljesen beleszerettünk. 🙂  Hozzávalók: 1 kg paprika – felesben pritamin és...

Káposztás pogácsa

vega_pokemontrainer4000

Hétvégén férjem szülei és testvérei voltak nálunk. Ez mindig örömteli pillanat,  hiszen sógórnőm kivételével mindannyian Békés megyében élnek, így ritkán...