magdireceptek

Nyers nap és a tegnapi lencsepástétom :)

Amikor tehetjük, sok nyerset eszünk, de arra gondoltunk, idén hetente-kéthetente, ahogy jólesik, vagy ahogy „kijön”, nyers napot tartunk. Fontos, hogy elég rost, vitamin kerüljön a szervezetünkbe. Ekkor főképp frissen préselt leveket iszunk, illetve délelőtt gyümölcsöt, délután nyers zöldséget eszünk. A mai napot ilyennek szántuk, főképp C vitaminban gazdag almánk van itthon, illetve  répa, ezek lesznek az ételeink  🙂

Még tegnapról lemaradt, hogy az újrahasznosítás jegyében a megmaradt lencsefőzelékből lencsepástétom készült. Vegetáriánusként az egyik legnagyobb kihívás, hogy mit tegyél a kenyérre. Itthon szoktam pástétomokat készíteni. Direkt több főzeléket készítettem, és a maradékot egyszerűen összebotmixereztem, tettem bele petrezselymet és friss, itthoni póréhagymát. Nagyon finom lett, vacsora alkalmával el is fogyott, így fotó nem is készült.:( 

Ezeket olvastad már?

Spenótos-füstölt tofus palacsinta

vega_pokemontrainer4000

Egy új palacsintatészta készült tegnap a konyhánkban: a hagyományos recepthez reszeltem egy nagyobb sárgarépát, ill.hozzáadtam 5 gerezd fokhagymát. Mindezt még...

Félig tél, félig tavasz reggelire :)

vega_pokemontrainer4000

Azért csak félig tavasz, mert még nincs friss idénygyümölcs, „csak” kompóttal készült a rétegezett reggeli 🙂 Egyrészt az ebédhez is...