magdireceptek

Mandulatej

Egy kis karobbal
Ma a házi müzlihez mandulatejet készítettem. Forrásban levő vízbe szórtam egy zacskó (200 gr) mandulát, kb. 1 percig, utána könnyedén lehúztam a héját. 
Ezt követően egy magas falú műanyag edénybe tettem, egy kis forralt víz került rá, ill. kevés vanília és méz és pici kókusz, majd botmixerrel turmixoltam, úgy, hogy fokozatosan adtam hozzá a többi vizet is (összesen kb. 1 liter víz ment bele). A végén még egy kis méz került hozzá, majd egy harisnyanadrágon leszűrtem :).
Finom magában, vagy karobbal fogyasztva, de süteménybe, palacsintába, gyümölcslevesbe, pudingba is nagyon jó. 

Ezeket olvastad már?

Paradicsomos babpástétom

Magdi

A bab a vegán táplálkozás egyik legfontosabb alapanyaga. Többek között ezért tartalmaz több receptünk is babot. Ez a hüvelyes növény...

Vegán fehérbab-pogácsa

vega_pokemontrainer4000

Nagyon finom, pl. sült paprikakrémmel, salátával finom vacsora lehet, de egyszerűbb krémlevesek mellé is finom…meg persze magában is. Hasonlít a...