magdireceptek

Mandulas-chiamagos palacsinta

Gondolom, nem vagyunk egyedul, akik várjuk a tavaszt. Szeretnenk sok zamatos gyümölcsöt enni, illetve Fanni lanyunknak és nekem is nagyon hiányzik a kertészkedés: az, hogy lássuk az elvetett magok kibujasat, gondozhassuk a kis növényeket…Ez a reggeli friss eperrel meg finomabb, de most melyhuto uritesi szezonban fagyasztott szederrel fogyasztottuk.

Hozzávalók:
15 dkg teljes őrlésű tonkolyliszt
7 dkg mandulaliszt
3 ek.chiamag
~4 dl mandulatej
1 ek.sutopor
4 ek.olaj
1 ek.eritrit (nyirfacukor)
Fahéj, vanilia-izles szerint

Elkészítés:

A mandulatejbe belekeverjük a chiamagokat és kb 10 perc alatt hagyjuk, hogy megduzzadjanak. Eközben összekeverjük külön a száraz alapanyagokat, majd a mandulatejes chiamaghoz öntjük  az olajat. Mindezt hozzáadjuk a száraz hozzavalokhoz. Kokuszzsirral kikent serpenyőben kisütögetjuk őket. Mézzel, sziruppal, lekvárral locsolva, gyümölcsökkel fogyasztjuk .

Ezeket olvastad már?

Kedvezményes áru finomságok :-)

vega_pokemontrainer4000

Nem is olyan régen fedeztük fel a Provega-Trend Kft-t, először az általuk forgalmazott virsliket, majd egyéb húspótló termékeiket (tofu, szójafelvágottak,...

Zabszelet házilag

vega_pokemontrainer4000

Nagyon finom csemege, a fittnok.hu oldalon leltem rá, még régebben. Egy kicsit alakítottam rajta.  Hozzávalók: 1 csésze zabpehely 1 csésze...