magdireceptek

Mandulas-chiamagos palacsinta

Gondolom, nem vagyunk egyedul, akik várjuk a tavaszt. Szeretnenk sok zamatos gyümölcsöt enni, illetve Fanni lanyunknak és nekem is nagyon hiányzik a kertészkedés: az, hogy lássuk az elvetett magok kibujasat, gondozhassuk a kis növényeket…Ez a reggeli friss eperrel meg finomabb, de most melyhuto uritesi szezonban fagyasztott szederrel fogyasztottuk.

Hozzávalók:
15 dkg teljes őrlésű tonkolyliszt
7 dkg mandulaliszt
3 ek.chiamag
~4 dl mandulatej
1 ek.sutopor
4 ek.olaj
1 ek.eritrit (nyirfacukor)
Fahéj, vanilia-izles szerint

Elkészítés:

A mandulatejbe belekeverjük a chiamagokat és kb 10 perc alatt hagyjuk, hogy megduzzadjanak. Eközben összekeverjük külön a száraz alapanyagokat, majd a mandulatejes chiamaghoz öntjük  az olajat. Mindezt hozzáadjuk a száraz hozzavalokhoz. Kokuszzsirral kikent serpenyőben kisütögetjuk őket. Mézzel, sziruppal, lekvárral locsolva, gyümölcsökkel fogyasztjuk .

Ezeket olvastad már?

Tavaszi raguleves

vega_pokemontrainer4000

Finom forró leves a szeszélyes tavaszi napokra.:-) Hozzávalók: 4 közepes sárgarépa2 közepes krumpli1 kisebb karalábé3 nagyobb gomba1/2 konzerv zöld húsú...

Az én kedvenc fagyim: a pisztáciafagyi!

Magdi

Dübörög a fagyi-és jégkrémszezon. Most egy olyan fagyireceptet mutatok be, amit bárki el tud készíteni, nagyon egészséges (hála a benne...