magdireceptek

Kókusztejes sütőtökkrémleves

Sütőtökkrémlevest sósan, fűszeresen szeretem készíteni, bár tudom, hogy többen édesen szeretik. Általában főzőtejszínt használok, de most egy kis csavart szerettem volna vinni a receptbe, ezért sűrített kókusztejjel és ahhoz illő pikáns fűszerekkel készült. Érdemes próbát tenni.

Hozzávalók:

1 kg sütőtök

2 ek. olaj

2 dl konzerv kókusztej

1 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

egy ujjnyi gyömbér – reszelve

1 tk. curry por

chilipehely

só, vegeta – ízlés szerint

Elkészítés:

A sütőtököt megmossuk, héjastul felvágjuk és 40-45 perc alatt 180 fokos sütőben addig sütjük, amíg puha nem lesz. Eközben a meghámozott és felaprított hagymákat olaj és ugyanannyi víz keverékén megpároljuk, hozzáadjuk a gyömbért is, legvégül a curry port. Amikor kész a sütőtök, kikanalazzuk és az így nyert belsejét hozzáadjuk a levesünk alapjához, egy kis vizet adunk hozzá és összeforraljuk. Legvégül a kókusztejet is hozzáöntjük és összeturmixoljuk. Még egyet forralunk rajta és tökmaggal vagy tökmagolajjal, esetleg növényi tejföllel vagy más, számunkra szimpatikus levesbetéttel tálaljuk.

Ezeket olvastad már?

Vegán stollen

Magdi

Nálam ez az egyik abszolút favorit sütemény, így, év vége tájékán. Próbáljátok ki ti is! Hozzávalók:  50 dkg liszt  3...

Diószalámi

vega_pokemontrainer4000

Több olvasómnak is ígértem diókolbász receptet, ill. hétvégén férjem egyik nagynénje készített ilyen kolbászt nekünk, ami gyorsan elfogyott és hmmmm,...