magdireceptek

Kása-kuglóf :)

Ma, vendégeink tiszteletére a reggeli kásánkat kuglóf alakúra készítettem. (Előző reggel, ebédkészítés közben készült a kása, hogy jól meg tudjon dermedni.)
Dupla kukoricatejes vízben főztem ki zabpelyhet és árpapelyhet és kókuszt, mézet, mazsolát, citromhéjat, majd rétegezve beletettem a formába: 

egy réteg kása, 
egy réteg feketeribizli lekvár (még tavaly tettem el), 
majd megint kása, lekvár, 
és ismét kása.

A tetejére karobmáz, és  barátainktól kapott málna-mandula-marcipán lekvár (ők itt vették: www.hazilekvar.hu), illetve kókusz is került 🙂 
Finom volt 🙂 

Ezeket olvastad már?

Zöldbabos kapros palócleves

vega_pokemontrainer4000

Hozzávalók:kb. fél kiló zöldbab,2 sárgarépa,1 fehérrépa,zeller,2 krumpli,1 fej hagyma,3-4 gerezd fokhagyma,só,kapor,kömény. Feltesszük főni a zöldbabot és a többi zöldséget, kis...