Hétvégén kaptunk apósoméktól finom zellert és karalábét a békés megyei kertből (a karalábé a fólia alól került hozzánk:). Így ma gyorsan egy ragulevest készítettem: felkockáztam egy fej hagymát, kevés vízen megpároltam. Eközben felkockáztam egy karalábét és zellert, ill. fél pritaminpaprikát is, és rátettem a hagymás alapra. Megpároltam, sóval, köménnyel ízesítettem. Majd egy Joya tejszínt és kevés olajat, 2 ek. durumlisztet összekevertem és a leveshez öntöttem. Ez szépen besűrűsítette. Vegán nokedlivel egészítettem ki. (1:1 arányban zabliszt + finomliszt, ill.só, és amennyi vizet felvesz).
Nagyon finom volt, a maradék vacsorára el is fogyott 🙂
Mákos-almás kavart (vegán)
Igazán finom, könnyű és egészséges sütemény. És gyorsan el is készül. Kell ennél több? 🙂 Hozzávalók: 2 tk. szódabikarbóna10 dkg...
