magdireceptek

Répás-lencsés bazsalikomos pástétom

Szabináéknál jártunk hétvégén, és mint igazi blogger (kertészeti oldala van), kaptunk tőle friss bazsalikomot. 🙂 Erre is volt figyelme, pedig most 5 hetes a második kisfiúk, így van dolga bőven.:) 

Ma hazaérve rendhagyó lencsepástétomot készítettem. Rendhagyót, mert főztem bele (1 bögre lencsébe) egy nagy répát (felkarikázva) is, hogy kicsit elvegye az erős lencse ízt, ill. nem tudom, miért, de már régóta szerettem volna így kipróbálni. Sóztam, ill.egy kis majorannát is kapott. Szóval beáztattam a lencsét, majd megfőztem, belekarikázott répával együtt. Közben vízen pároltam egy fej hagymát, majd tettem bele olívaolajat, sót, pritaminpaprika lekvárt, egy gerezd fokhagymát, és erre tettem a botmixerezett lencsét. A végén vágtam bele a bazsalikomot (1 csokornyi levél), ami igazán pikánssá tette. Nagyon finom lett.:). 

Ezeket olvastad már?

Cukkinis, padlizsános „pizza-melegszendvics”

vega_pokemontrainer4000

Ma délben cukkinis-padlizsános -fokhagymás paradicsomszósszal elkészített tésztát ettünk. Kevesebb tésztát főztem, így kimaradt egy adag szósz. Vacsorára nem sült ki...

Csicsókás babfasírt

vega_pokemontrainer4000

Pár hete kiújult a csicsókamániám, és tessék, szombaton barátainktól kaptunk kertjükből csicsókát. 🙂 Ez a fasírt még a múlt héten...