Szintén gyors, nyári fasírt a gyors,nyári főzelékhez. 🙂 2 db karalábét 1 nagy répával együtt meghámoztam, felkockáztam, és megfőztem. Közben 1/3 kg zabpelyhet főztem, sós vízben. A zöldségeket összetörtem, hozzákevertem a zabpelyhet, 1 óriás csokor petrezselymet, 3 kanál pritaminpaprika lekvárt, egy vízen megpárolt hagymát, 4 gerezd fokhagymát, köménymagot, majorannát. Ebbe is került 3 ek. lenmagpehely, fel pohár vízben áztatva, ezt tartja össze, ill. kevés tk. liszt is. Szezámmagos morzsába forgatva sütöttem ki, természetesen kevés olajjal kikent tepsiben, nagy lángon, kb. 20 perc alatt. Ebből az adagból 25 db fasírt lett.
Szilvalekváros (diós, mákos) kifli
Hagyományos téli, karácsonyi sütemény, „új köntösben”. 🙂 Hozzávalók: 50 dkg teljes őrlésű liszt40 dkg finomliszt10 dkg durumliszt20 dkg lágy (megolvasztott)...
