magdireceptek

Egy kis szín az asztalon…

Olyan jó télen élénk színű ebédet főzni :). A sütőtök krémleves elkészítése közben készült el ez a tészta. Kifőztem a tésztát. Közben borsóból, répából zöldségpörköltet készítettem – hagymát pároltam vízen, majd kis olajat öntöttem bele, ezt követően tettem bele fokhagymát, köményt, majorannát, sót, és a borsót, répát. Amikor majdnem megpuhult, akkor került bele tofukocka és egy kis gabonakolbász is. A tésztát miután megfőtt, leszűrtem, és beletettem a pörköltbe. Ekkor tettem hozzá egy kis növényi tejszínt. 
Mellé céklát, káposztát, kápia paprikát (a mélyhűtőből:), hagymát sütöttem össze tepsiben kis olivaolajjal. 
Így ma este a zöldséget is zöldséggel fogjuk enni 🙂 

Ezeket olvastad már?

Téli virslis sült zöldségek

vega_pokemontrainer4000

Nagyon egyszerű, gyors és finom étel. (És persze, felhasználható benne a Békés megyei kertből hozott krumpli, tök, karalábé, hagyma:).  1/2...

Szójabab pástétom

vega_pokemontrainer4000

Nagyon finom kenyérre kenhető pástétom 🙂 Hozzávalók: 4 dl főtt szójabab1 nagy vöröshagyma2 gerezd fokhagyma 1 csokor metélőhagyma1 ek. pritaminpaprikalekvár2...