magdireceptek

Egy kis szín az asztalon…

Olyan jó télen élénk színű ebédet főzni :). A sütőtök krémleves elkészítése közben készült el ez a tészta. Kifőztem a tésztát. Közben borsóból, répából zöldségpörköltet készítettem – hagymát pároltam vízen, majd kis olajat öntöttem bele, ezt követően tettem bele fokhagymát, köményt, majorannát, sót, és a borsót, répát. Amikor majdnem megpuhult, akkor került bele tofukocka és egy kis gabonakolbász is. A tésztát miután megfőtt, leszűrtem, és beletettem a pörköltbe. Ekkor tettem hozzá egy kis növényi tejszínt. 
Mellé céklát, káposztát, kápia paprikát (a mélyhűtőből:), hagymát sütöttem össze tepsiben kis olivaolajjal. 
Így ma este a zöldséget is zöldséggel fogjuk enni 🙂 

Ezeket olvastad már?

Csomagom érkezett!

vega_pokemontrainer4000

Noha a blog most őszi és téli álmot alszik (erről majd egy külön posztban írok), születésnapomra különleges csomagot hozott a...

Sós mogyorópástétom

vega_pokemontrainer4000

Múlt héten férjem egyik munkatársánál, barátjánál járt megbeszélésen, és hozott egy kis kóstolót egy ehhez hasonló pástétomból, ami eszembe juttatta,...