magdireceptek

Egy kis szín az asztalon…

Olyan jó télen élénk színű ebédet főzni :). A sütőtök krémleves elkészítése közben készült el ez a tészta. Kifőztem a tésztát. Közben borsóból, répából zöldségpörköltet készítettem – hagymát pároltam vízen, majd kis olajat öntöttem bele, ezt követően tettem bele fokhagymát, köményt, majorannát, sót, és a borsót, répát. Amikor majdnem megpuhult, akkor került bele tofukocka és egy kis gabonakolbász is. A tésztát miután megfőtt, leszűrtem, és beletettem a pörköltbe. Ekkor tettem hozzá egy kis növényi tejszínt. 
Mellé céklát, káposztát, kápia paprikát (a mélyhűtőből:), hagymát sütöttem össze tepsiben kis olivaolajjal. 
Így ma este a zöldséget is zöldséggel fogjuk enni 🙂 

Ezeket olvastad már?

Pikáns sült paprikakrém

vega_pokemontrainer4000

Az ajvár igazi ínyenc pástétom, amit aztán „alapként” is felhasználhatunk, akár pörköltek vagy tésztaszószok készítésekor is.  Hozzávalók: 1 kg kápia...

Brokkolis-tofus-pizzás tekercs

vega_pokemontrainer4000

Érdemes kipróbálni, annak is, aki nem mestere az élesztős tésztáknak, mert elronthatatlan és finom. 🙂 Hozzávalók: 5,5 dl Alpro rizstej1...