magdireceptek

Édesköményes zellekrémleves

Zellerkrémlevesről már írtam , most azért teszem ismételten, mert egy kicsit módosított recepttel készült ma.

Egy vöröshagymát, egy nagy zellert, egy közepes krumplit és fél édeskömény termést megpucoltam, felkockáztam és vízben megfőztem.

Majd öntöttem hozzá egy doboz zabtejszínt, és összeturmixoltam. A végén sóztam, és kevés olajjal meglocsoltam. Még 2-3 percig főztem.

Nagyon finom lett, és  jólesett ilyen borongós időben. Pirítóssal ettük. 

Ezeket olvastad már?

Vegán amerikai káposztasaláta

vega_pokemontrainer4000

Egy-két hónapja kedves ismerőseinknél jártunk vendégségben és nagyon finom pitát ettünk, rizstejszínből készült vegán majonézzel locsoltuk meg benne a falafel...

Nyári mediterrán party-falatok :-)

vega_pokemontrainer4000

Megmaradt 2 db főtt krumplink (tegnap este krumplis-„túrós” fánkot készítettem, sajnos fotó nem készült, mert nagyon éhesek voltunk), ill. tofus-aszalt...