magdireceptek

Rebarbarás muffin

Viszonylag ritka élelmiszer a rebarbara, kevésszer fordul elő a piacokon. Pedig én nagyon szeretem. Amíg Vácon laktunk, a közelünkben lakott egy barátunk, akinek a kertjében termett és többször kaptunk tőle. Amióta Debrecenben élünk, nem ettem rebarbarát. De most nagy mélyhűtőláda ürítésben vagyunk és találtam az alján egy kis dobozban 😀 az állaga ilyenkor arra jó, hogy levesbe kerüljön, vagy süteményekbe. Így egy gyors muffin készült belőle. 
Hozzávalók:
1 közepes szál rebarbara
10 dkg finomliszt
10 dkg zabliszt 
1 csomag sütőpor
5 dk eritrit (vagy a cukor más alternatívája)
5 dkg kókuszolaj
175 gr szójajoghurt (bármilyen ízesítésű, de natúr is jó bele)
Elkészítés:
A rebarbarát összevágjuk (kiolvasztjuk az összevágott rebarbarát),  összekeverjük a száraz alapanyagokat, majd hozzáadjuk a nedveseket. Belekeverjük a gyümölcsöt és muffin formákba téve 180 fokon 25 perc alatt kisütjük.
Porrá darált eritrittel megszórtam, illetve a natúr szójajoghurtba kevertem por-eritritet és azzal meglocsoltam.
 

Ezeket olvastad már?

Lecsós babpástétom

vega_pokemontrainer4000

Régen tettem fel pástétomot, ezért gyorsan lefotóztuk az éppen aktuálisat. 🙂 A héten ettünk már kukoricapástétomot, múlt héten élesztőpástétom és...

Narancsos-mákos kölespuding

vega_pokemontrainer4000

Hozzávalók: 50 dkg köles ½ liter rizstej 25 dkg kék mák, darálva  vanília, 1 bio narancs héja, rizsszirup – ízlés...