magdireceptek

Kesutejfölös borsófőzelék lecsóval

Az utolsó adag házi borsónkat készítettem ma el. Régen ettünk borsófőzeléket, pedig nagyon szeretjük. Vegán habarás került bele, de most nem tofuból, hanem növényi tejfölt készítettem kesudióból: a kesudiót összeturmixoltam vízzel és egy kis olajjal, majd tettem bele egy kis sót és teljes kiőrlésű lisztet. Ezt öntöttem bele a vízen párolt hagymára tett és megfőtt borsóra (fűszerek: kömény, só, petrezselyem). 

Felbontottunk egy üveg lecsót, és azt eszünk majd hozzá. 

Ezeket olvastad már?

Előadás ajánló

vega_pokemontrainer4000

Mostanában ritkábban írok, ennek több oka is van: egyrészt előkerültek olyan ételek az utóbbi napok főzései során, amik már szerepelnek...

Tepsis krumpli – egy kis csavarral

Magdi

Férjem nagyon szereti a tepsiben sült krumplit, ha kedveskedni szeretnék neki valamilyen étellel, akkor azt nyugodtan készíthetek. Ez e tepsis...