magdireceptek

Aszalt paradicsomos tofukrémmel töltött vegán palacsinta

A krémleves után érdekes főételként is megállja a helyét, de reggelire vagy vacsorára is fogyasztható.

Hozzávalók a palacsintához:

30 dkg finomliszt

30 dkg zabliszt

fél cs. sütőpor

fél citrom leve

kb 5 dl rizstej

0,5 dl étolaj

ízlés szerint a tésztába: kapor, metélőhagyma, fokhagymapor, vegeta

A „töltelékül” szolgáló pástétomhoz:

1 fütölt tofu

1 kis üveg aszalt paradicsom (olajjal együtt)

1 marék dió/mandula/kesudió

sok friss bazsalikom

Elkészítés:

A paalcsintatésztát összekeverjük és a hagyományos módon kisütjük -csak ez nem fog leragadni vagy szétesni 😉 Miközben a palacsintákat sütjük, elkészítjük a tölteléket is (ami egyébként lehet chilis bab vagy zöldségpörkölt vagy akár curry-s karfiolragu is): A tofut felkockázzuk, hozzáadjuk a felaprított aszalt paradicsomot, melynek az olajából is hozzáöntünk,  sózzuk. Összebotmixerezzük. Folyamatosan segítünk a mixernek: villával is összetörjük, olajat adunk hozzá, ha szükséges. Friss bazsalikommal ízesítjük. Az összedarált diót/mandulát/kesudiót ekkor adjuk hozzá.

A kisült palacsintákba belekenjük a a tofus pástétomot, rászórunk durvára vágott, pirított diót, salátaleveleket is teszünk bele. Én, mivel avokádó fanatikus vagyok, ezt is szeleteltem hozzá (rá).

Ezeket olvastad már?

Kókuszolajos, fekete szezámos kiflik

vega_pokemontrainer4000

Kaptam egy kis kókuszolajat, így most ezzel kísérletezgetek, sütemények is készültek, de azokról még nem árulhatok el többet, csak egy...

Finomfőzelék – kicsit másképp

vega_pokemontrainer4000

A pénteki finomfőzelék azért is volt más, mert friss, új (békés megyei) borsóból és répából készült, illetve kukoricatejjel habartam, a...